Jak zoptymalizować tekst pod seo?

SEO

Opublikowany przez:

Chcesz zarabiać na własnym blogu internetowym? Aby tego dokonać przede wszystkim musisz mieć sporą grupą regularnych czytelników twoich treści. Ruch na twojej stronie internetowej to warunek konieczny, aby móc na niej zarabiać. Niemniej jednak aby zyskać czytelników, twoje treści muszą przebić się w wyszukiwarce Google na najwyższe pozycje. Dlatego też samo pisanie dla pisania nie wystarczy. Twoje artykuły muszą być również odpowiednio zoptymalizowane pod SEO. Jak tego dokonać?

Optymalizacja treści pod kątem SEO

Przede wszystkim najważniejszy jest wybór odpowiednich słów kluczowych. To na ich bazie będziesz tworzył tytuły, a także treści artykułów. Frazy kluczowe możesz znaleźć przede wszystkim wpisując w wyszukiwarkę Google konkretne słowa. Wyszukiwarka podpowie ci, jakie zapytania dotyczące tych słów są najczęściej wpisywane przez internautów. Na tej bazie możesz budować tytuły swoich wpisów.

Bardzo ważne jest odpowiednie zoptymalizowanie treści wpisu, który chcemy umieścić na naszym blogu. Nie wstawiaj nigdy zbitego bloku tekstu. Będzie on nieatrakcyjny dla czytelników. Warto treść podzielić na akapity, wstawić odpowiednie nagłówki, a także wyboldować niektóre słowa. Tekst powinien również być urozmaicony o  odpowiednie zdjęcia, które warto opisać, wykorzystując w tym celu również tekst alternatywny. Artykuł powinien posiadać również wstęp, który będzie zachęcał do dalszego czytania treści.

Wrzucając artykuł na stronę internetową warto również stworzyć meta opis. Jestem to bardzo istotne z tego względu,że kiedy nasz artykuł wyświetli się w wynikach wyszukiwania, to w pierwszej kolejności internauci zobaczą właśnie meta opis. Powinien on być zwięzły i zachęcający do kliknięcia.

Przydatne narzędzia do optymalizacji treści

Przy optymalizacji artykułów możemy korzystać z wielu dostępnych narzędzi. W pierwszej kolejności można skorzystać  z Yoast –  specjalnej wtyczki do WordPressa. Podpowiada nam ona, co możemy jeszcze zmienić w naszym artykule, aby był bardziej przyjaznym dla wyszukiwarki Google. Dzięki niej dowiemy się, czy zdania w naszym artykule nie są za długie, czy słowo kluczowe zostało użyte odpowiednią ilość razy, a także czy któryś z akapitów nie jest przesadnie długi. Niemniej jednak znacznie bardziej rozbudowanym narzędziem jest Content Editor stworzony przez Surferseo. Program ten dokonuje analizy 10 najlepszych stron w wynikach wyszukiwania na daną frazę i podpowiada jak powinien być napisany nasz artykuł, aby miał szansę przebić się do TOP 10.

Dodaj komentarz