Jak zapewnić optymalną temperaturę do pracy w biurze?

Aktualności

Opublikowany przez:

Aby wykonywać swoje obowiązki dokładnie tak, jak należy, przede wszystkim musimy pamiętać o tym, aby stworzyć odpowiednie warunki. Chcąc pracować komfortowo, powinniśmy przede wszystkim zadbać o adekwatną temperaturę w pomieszczeniach. Gdy jest lato, wysoka temperatura i mocne nasłonecznienie, wykonywanie obowiązków w takim pomieszczeniu może być nawet niebezpieczne. Rozwiązaniem jest np. montaż klimatyzacji, ale również rolet, żaluzji, vertikali.

Odpowiednio przemyślana aranżacja pomieszczeń biurowych na pewno sprawi, że bez żadnego problemu wszyscy użytkownicy biura będą mogli swobodnie i co najważniejsze bezpiecznie wykonywać należące do nich obowiązki.

Jedną z kluczowych kwestii jest to, aby zapewnić we wszystkich pomieszczeniach odpowiednią temperaturę. Zimą z oczywistych względów robi się to poprzez system ogrzewania, latem zaś poprzez klimatyzację, wiatraki, a także osłony okienne, które zapobiegają nasłonecznieniu.

Klimatyzacja – najlepszy sposób na zmniejszenie temperatury

Rozwiązaniem, które oczywiście jest najlepsze, jest klimatyzacja. Nie chodzi tu jednak o klimatyzatory przenośne, a klasyczną klimatyzację, opartą na instalacji. Działanie klimatyzatorów jest ciche, wydajne, a przede wszystkim skuteczne. W zależności od rodzaju biura, możemy wybrać klimatyzatory ścienne lub klimatyzatory sufitowe. Urządzenia są niewielkich rozmiarów, bardzo estetyczne, pasują do wszystkich typów aranżacji wnętrz.

Osłony okienne

Są doskonałym uzupełnieniem klimatyzacji i wpływają na komfort pracy. W przypadku bardzo mocno nasłonecznionych pomieszczeń, montaż rolet, żaluzji, vertikali, jest po prostu koniecznością. Nawet bardzo dobra klimatyzacja nie pomoże w sytuacji, gdy przez szyby okienne będą wpadały promienie słoneczne, w dużej ilości.

Do wyboru mamy:

– grube rolety wewnętrzne,
– żaluzje,
– pionowe vertikale,
– firany oraz zasłony (na przykład w pomieszczeniach gabinetowych),
– folie okienne.

Każde rozwiązanie jest dobre, gdy skutecznie ograniczy wpadanie promieni słonecznych. Musimy jednak pamiętać o tym, aby całkowicie ich nie odcinać, gdyż wtedy pracownicy mogą się czuć nienaturalnie. Ciekawym rozwiązaniem są tu folie okienne, które z jednej strony zaciemniają wnętrza, z drugiej zaś zapewniają bardzo duży komfort pracy.

Odpowiednia temperatura pomieszczenia sprawi, że wszyscy będą zadowoleni, również będą mogli wykonywać swoją pracę dokładnie tak, jak powinni. Klimatyzacja, osłony okienne, klasyczne, jak również biurkowe wentylatory – w nie powinniśmy inwestować.

Dodaj komentarz