Wady i zalety pracy zdalnej przez internet

Aktualności

Opublikowany przez:

Zważywszy na trwającą sytuację epidemiologiczną, coraz więcej osób pracuje w domu przez internet. Jeszcze do niedawna pracowanie zdalne uznawane było za jeden z niższych szczebli zawodowych. Wiele osób uważało, że pracowanie w domu, jest niemożliwe, a osoby, które w ten sposób nie zarabiają, tak naprawdę nic nie robią. Nadal zdania na ten temat jest mocno podzielone. Jednak obecnie coraz więcej mówi się o pracy zdalnej. Jeżeli nie jesteś zmuszony do tego, by pracować w domu, to nie musisz przejmować się tym, czy to rozwiązanie ma jakieś wady i zalety – jeżeli jednak nie masz innego wyjścia i od kilku tygodni spędzasz czas w pracy w domu, to warto byś zapoznał się z wadami i zaletami, jakie ma praca bez wychodzenia z domu.

Zalety pracy zdalnej

Pracując z domu możesz pozwolić sobie na znacznie więcej swobody. Nie musisz wstawać tak wcześnie, by się przygotować. Możesz usiąść do pracy jeszcze w piżamie lub przy śniadaniu. Jest to oszczędność czasu, ponieważ do pracy możesz zasiąść w dogodnym dla siebie momencie. Kolejnym plusem jest to, że w takiej pracy pozwalasz sobie na oszczędność pieniędzy. Nie tracisz swoich zarobków na bilety na dojazd do pracy i z powrotem do domu. Nie musisz również tankować samochodu i wydawać oszczędności na paliwo, czy benzynę. W ten sposób wiele zaoszczędzisz, dzięki czemu okaże się, że tak naprawdę zarabiasz znacznie więcej, niż Ci się zawsze wydawało. Aspektem, który wręcz zachęca do pracy w domu, jest to, że nikt nie narzuca Ci sztywnych godzin. Możesz wstać rano i po południu skończyć pracę. Jeżeli chcesz, możesz pracować w nocy, a jeżeli najdzie Cię na to ochota, to co dwie godziny w pracy będziesz robić sobie dłuższe przerwy.

Wady pracy zdalnej

Niestety to rozwiązanie ma również woje wady. Jedną z nich jest to, że w domu trudniej jest zmotywować się do pracy. Już wstawianie i dojazd do pracy jest trudny dla każdego, a jak zmotywować się do wstania z łóżka, kiedy wiesz, że nikt nie sprawdzi, czy właśnie pracujesz, czy oglądasz ulubiony serial w piżamie? Kolejną wadą jest to, że wiele osób pracując w domu ma problem z oddzieleniem pracy od życia prywatnego.

Patrząc na to z tej perspektywy, każdy musi samodzielnie ocenić, czy praca zdalna jest dla niego dobrym rozwiązaniem. Osoby leniwe z małą motywacją do pracy, mogą mieć poważne problemy ze skupieniem się na wykonywanym zadaniu. Jednak z czasem można przyzwyczaić się i przekonać, że to rozwiązanie daje naprawdę wiele satysfakcji.

Dodaj komentarz