Porady dotyczące video contentu. Wideo zmienia przyszłość content marketingu

Marketing

Opublikowany przez:

Greg Jarobe z SEO-PR opowie o wideo w kontekście content marketingu podczas CONTFERENCE. Wideo w content marketingu jeszcze kilka lat temu nie cieszyło się aż taką popularnością i uznaniem. Dziś nie ma wątpliwości, że w świecie, w którym użytkownicy szukają informacji, poradników czy odpowiedzi na pytania na serwisach typu YouTube, a jednym z najpopularniejszych kanałów na świecie jest TikTok, wideo odgrywa bardzo istotną rolę.

Dlatego z tej formy korzysta się również w content marketingu. Przede wszystkim chodzi o czynniki angażujące: zdecydowana większość użytkowników woli obejrzeć film na YouTube, niż przeczytać artykuł poświęcony rozwiązywaniu jakiegoś problemu. Taką wiedzę mają również content marketingowi stratedzy, którzy coraz częściej i śmielej korzystają z możliwości wideo w swoich kampaniach.

Wideo to również świetna forma do przekazywania informacji bezpośrednio o produkcie. Tworząc webinary można nie tylko edukować i angażować klientów, ale również zyskać grono potencjalnych nabywców usług lub produktów. Podczas webinaru jest możliwość rozmowy lub wymiany zdań z osobami, które są naprawdę zainteresowane działaniami firmy, bloga czy sklepu internetowego. To bardzo dobry sposób budowania swojej marki, a jednocześnie zwiększania grupy potencjalnych klientów.

Dużą popularnością w Internecie cieszy się również live streaming. To świetna okazja do promowania swoich działań, która może zaktywizować odbiorców do sprawdzenia produktu danej firmy. Im treść jest streamingu jest atrakcyjniejsza, tym wzrasta zaangażowanie użytkowników, a marka staje się popularna i lepiej znana poza wewnętrznym kręgiem.

Jeszcze inną formą wykorzystania wideo w content marketingu są krótkie filmiki, które bardzo skutecznie przekazują informację lub wiedzę. Użytkownicy sieci uwielbiają kilkuminutowe, ale pełne wartościowych treści filmy. Ich zaletami są: krótki czas trwania, sugestywna forma przekazu oraz bardzo łatwa możliwość dzielenia się takim filmikiem, bo wystarczy skopiować link i wideo ląduje na przykład na jednym z kanałów w mediach społecznościowych.

Nie ma wątpliwości, że wideo jest przyszłością content marketingu. Więcej informacji w tym temacie znajdzie się w prezentacji Grega Jarboe.

Greg Jarboe, prezenter na CONTFERENCE

Greg Jarboe

Greg Jarboe jest prezesem i współzałożycielem SEO-PR, która przyczyniła się do osiągania znakomitych wyników dla The Christian Science Monitor, Harlequin Romance, magazynu Parents, Rutgers University, SES Conference i Southwest Airlines. Jest autorem książki „YouTube and Video Marketing” i jednym z 25 guru sukcesu przedstawionych w książce „Online Marketing Heroes” autorstwa Michaela Millera. Od 2003 roku Greg wystąpił na ponad 80 konferencjach branżowych i napisał ponad 1600 postów dla wielu portali internetowych, w tym Search Engine Journal, Search Engine Watch i Tubular Insights. Jest również instruktorem w Rutgers Business School Executive Education i New Media Academy.

Dodaj komentarz