Na jakich platformach warto postawić sklep internetowy? 

Marketing

Opublikowany przez:

Własny sklep internetowy to dla wielu przedsiębiorstw szansa na rozwój, pozyskiwanie nowych klientów i szybkie zwiększanie zysków. Mimo tego, że postawienie swojej witryny internetowej wydaje się bardzo kosztownym przedsięwzięciem, można to zrobić dosyć tanio i szybko. Dowiedz się jak to możliwe czytając poniższy artykuł. 

Wykorzystanie platform SaaS w e commerce

Zrealizowanie pomysłu na handel w sieci nie musi oznaczać konieczności wdrażania systemu za kilkadziesiąt tysięcy złotych i czekania długimi miesiącami na postawienie witryny. Alternatywą jest wykorzystanie platform SaaS w e commerce, które możesz uruchomić w zaledwie kilka dni. Co więcej większość usługodawców umożliwia Ci przetestowanie danej platformy podczas okresu próbnego, dzięki czemu możesz sprawdzić jak klienci zareagują na Twój produkt lub usługę. 

Jak stworzyć swój sklep na platformie typu SaaS? 

Prowadzenie sklepu internetowego na platformie SaaS polega na opłacaniu abonamentu w ramach którego masz dostęp do stworzonego dla Ciebie sklepu internetowego. Zaprojektowanie witryny polega na wybraniu jednego z gotowych szablonów i uzupełnienie go o dostępne funkcje. Usługodawcy oferują różne pakiety abonamentowe, które różnią się od siebie ceną, ale i możliwościami, ponieważ w droższych usługach masz możliwość dodawania wielu funkcjonalności. 

Zalety prowadzenia sklepu internetowego na platformie typu SaaS

Osoby korzystające z możliwości prowadzenia sklepu internetowego na platformie typu SaaS cenią sobie szybkość uruchomienia, łatwość i intuicyjność obsługi, i niskie koszty startu sprzedaży online. Platformy są tak skonstruowane by każdy mógł swobodnie z nich korzystać bez pomocy programistów, dlatego nie potrzebujesz pomocy profesjonalistów ani skomplikowanej wiedzy programistycznej. 

Wady platformy e-commerce na SaaS

Oczywiście, platformy typu SaaS jak każde inne rozwiązania, mają swoje minusy. Jednym z nich jest brak kontroli nad kodem źródłowym strony, co przekłada się na ograniczone możliwości modyfikacji stron przez co mogą stać się one mniej konkurencyjne. Niektórzy uważają również, że przywiązanie do jednego dostawcy i uzależnienie od niego jest zbyt ryzykowne, ponieważ przekłada się na brak możliwości rozwoju sklepu internetowego. 

E-commerce na platformie SaaS – czy warto? 

Naszym zdaniem tak! zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem firmy, która dopiero rozpoczyna przygodę ze sprzedażą internetową. SaaS to świetne rozwiązanie na początek kiedy jeszcze nie jesteś pewny swojego produktu lub nie ma wystarczających środków na zbudowanie dedykowanego sklepu internetowego. Większe firmy również często decydują się na taki sposób realizowania sprzedaży w sieci, ponieważ pozwala im on testować nowe produkty tanim kosztem. 

Dodaj komentarz