Do czego służą nam maile?

Aktualności

Opublikowany przez:

Maile stanowią dziś swoistą formę komunikacji niewerbalnej. Choć wydawało się, że nie mają żadnych szans ze sms-ami, to po dzień dzisiejszy wysyłamy im naprawdę ogromne ilości, zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych. Do czego właściwie służą na maile i jaka będzie ich przyszłość?

Po co nam e mail?

Obecnie niemal każdy posiada własny adres mailowy- zakładania konta na popularnych, darmowych portalach uczy się nawet małe dzieci podczas lekcji informatyki. W jakim właściwie celu? Mogłoby wydawać się, że e mail powoli odchodzi w niepamięć- ostatecznie dysponujemy obecnie wiadomościami sms oraz różnego typu komunikatorami. Niemniej jednak okazuje się, że wiele osób wciąż chętnie wysyła tradycyjne wiadomości mailowe. Mają one przede wszystkim bardziej elegancką formę. W kontaktach służbowych czy z instytucjami publicznymi lub prywatnymi nie używa się wiadomości tekstowych typu sms ani podobnych, gdyż uznawane jest to za nietakt. E mail wciąż pozostaje więc wygodną formą komunikacji, którą możemy wybrać w niemal każdym przypadku.

Mailowanie w celach służbowych

Niemal każdy pracownik biurowy posiada obecnie własny adres mailowy. Umożliwia on sprawne kontaktowanie się z innymi zatrudnionymi, klientami czy potencjalnymi kontrahentami. Choć wiele firm wdrożyło już własne komunikatory, to są one używane wyłącznie do kontaktów w danej strukturze. Nie służą one natomiast do wysyłania wiadomości o charakterze oficjalnym. E mail pozwala ponadto zorganizować pracę, między innymi poprzez odpowiednie porządkowanie obowiązków. Adres mailowy można również połączyć z różnego typu systemami i oprogramowaniami, dzięki czemu wysyłanie wiadomości zawierających załączniki (na przykład skany czy print screeny) jest jeszcze prostsze. Nic nie wskazuje więc na to, jakoby e mail miał w najbliższej przyszłości zostać wyparty, przynajmniej z życia zawodowego.

E mail prywatnie- czy rzeczywiście z niego korzystamy?

E mail służy nam nie tylko w pracy, lecz również w życiu codziennym, prywatnym. Co prawda rzadko za jego pomocą wymieniamy wiadomości z przyjaciółmi czy rodziną, jednak bez maila zrobienie zakupów w sieci czy kontakt niewerbalny z wieloma instytucjami są po prostu niemożliwe. E mail służy często to potwierdzania tożsamości, za jego pomocą możemy między innymi zakładać konta na różnych portalach. Choć skrzynki mailowej nie sprawdzamy tak często, jak skrzynki odbiorczej w telefonie, to jednak trudno dziś wyobrazić sobie życie bez e maili.

Dodaj komentarz