Czym jest hot stamping?

Aktualności

Opublikowany przez:

Przedsiębiorcy, którzy wykorzystują w swoje działalności różnego rodzaju opakowania, z reguły chcą, aby prezentowały one odpowiednią klasę. Bardzo ważny jest wygląd i dlatego doskonale sprawdza się hot stamping, czyli technika ozdabiania powierzchni. Jest to nowoczesna technika druku zapewniająca efektowne i ciekawe efekty wizerunkowe.

Na czym polega hot stamping?

Przedsiębiorcy działający w różnych branżach usługowych, a także produkcyjnych zawsze poszukują coraz lepszych i skuteczniejszych rozwiązań w zakresie poprawy wizerunku produktów i opakowań. Dlatego prawdziwym przebojem obecnie jest hot stamping, a więc właśnie bardzo interesujące zdobienie opakowań z wykorzystaniem nowoczesnej techniki drukowania. Inaczej określa się tę metodę termodrukiem albo hot printem.

Chodzi więc o tłoczenie napisów, ale także obrazów i kształtów z wykorzystaniem matrycy silikonowej, która pokryta jest specjalną folią. W tym procesie jest ona rozgrzewana do około 100°C. Po osiągnięciu takiej temperatury możliwe jest trwałe nanoszenie druku.

Bardzo często tę technikę wykorzystuje się do wykańczania i zdobienia różnego rodzaju opakowań niezbędnych w przemyśle farmaceutycznym lub kosmetycznym. Technologia ta jest jednak na tyle uniwersalna, że pozwala zastosować nadruk także w innych gałęziach przemysłu, ponieważ może on być nanoszony na zróżnicowane powierzchnie.

Dlaczego hot stamping cieszy się dużą popularnością?

Klienci cenią sobie takie rozwiązania w zakresie nadruku z uwagi na wiele zalet. Przede wszystkim przedsiębiorcy cenią uzyskanie bardzo nietypowych i ciekawych efektów, co zapewnia projekty kreatywne przekładające się na lepszą identyfikację wizerunku firmy. Proponujące takie usługi firmy takie jak Pracownia ozdabiania opakowań, gwarantują uzyskanie powierzchni w różnych barwach takich jak złoto, miedź albo srebro, które są szczególnie pożądane w szeroko rozumianej promocji.

Hot stamping jest coraz szerzej ceniony, ponieważ chodzi o ozdabianie nie tylko powierzchni tekturowych albo plastikowych. Nadruki wykonywane mogą być także na szkle, drewnie albo skórze, czy też nawet tkaninach. Dodatkowo nadruki takie są bezzapachowe i przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz