close
lord of the ring

Ostatnio coraz więcej szumu dzieje się wokół zegarków pozwalających zsynchronizować się z naszym smartfonem. Dzięki nim możliwe jest otrzymywanie powiadomień (sms, wiadomości głosowych, informacji z platform Social Media etc.) bez konieczności wyciągania telefonu. Zegarki zyskują zainteresowanie zarówno po stronie podaży (Sony, Google, Apple), jak i popytu.

Zwiększanie dostępności online i postępujący trend miniaturyzacji przyczyniły się do popularyzacji smart devices,
a zwłaszcza smart watch’y. Zegarki wchodzą na rynek przebojem i zapewne niedługo zauważymy magię rozprzestrzeniania się tych wynalazków na własnych nadgarstkach.

Więcej na ten temat możemy przeczytać na Antyweb.

Jeszcze dobrze nie zdążyliśmy oswoić się z zegarkami, a już pojawiają się kolejne urządzenia. Smart jewellery, a dokładniej smart ring, to kolejny krok w przyszłość. Poniżej chciałabym Wam przedstawić kilka przykładów:

1. Marka Ringly stworzyła pierścień, który dzięki zmieniającemu się kolorowi diody informuje nas nie tylko o rodzaju otrzymanego powiadomienia, ale również o nadawcy (czy otrzymaliśmy wiadomość od szefa, czy od koleżanki). Urządzenie można personalizować pod kątem rodzaju notyfikacji – np. podwójna wibracja na połączenie głosowe i pojedyncza na sms. Dzięki temu możliwa jest selekcja powiadomień na te istotne, na które należy zareagować natychmiastowo i te, które można odłożyć w czasie.

2. The O.R.B. (Orbital Ring Bluetooth) z Hybra Advance Technologies to zestaw słuchawkowy wykorzystujący technologię bluetooth,  który poprzez jedno skręcenie zmienia się w inteligentny pierścień. Urządzenie informuje nas o wszystkich alertach ze smartfona poprzez wyświetlacz oraz wibracje. Zasięg O.R.B. wynosi 30 stóp od urządzenia do którego jest podłączony, dzięki czemu zyskujemy większą swobodę poruszania się.

ORB-Bluetooth-Ring
ORB-Bluetooth-Ring-3

3. Smarty Ring posiada panel wyświetlania oraz panel kontrolny do sterowania telefonem, za pomocą którego możemy akceptować połączenia, odbierać wiadomości, sterować muzyką, czy uruchamiać flesh w telefonie. Co więcej, pierścień poinformuje nas jeżeli zanadto oddalimy się od smartfona, co zmniejsza ryzyko zgubienia go.

smarty ring1

 

 

Jak możemy zauważyć wszystko zmierza do tego, że coraz więcej inteligentnych urządzeń będzie obecnych w naszym życiu. Ciągła interakcja, zwiększanie naszej dostępności i wprowadzanie ułatwień poprzez nowe technologie to zjawiska, które wkraczają do naszej codzienności. Inteligentne pierścienie będą kolejnym krokiem cyfryzacji naszego życia, po tym jak znudzą nam się smart watch’e 😉 Nasz świat powoli zaczyna wyglądać jak z filmu sci-fi 😉 I dobrze.

 

Tags : Hybra Advance Technologiesintegracja ze smartfoneminteligentne wynalazkiinteligentny pierścionekO.R.B.ringlysmart jewellerysmart ringSmarty Ringtechnologia bluetoothwearables
Katarzyna Wolska

The author Katarzyna Wolska

miłośniczka marketingu, dobrych pomysłów i twórczej kreacji.