close
701-wirtualna-rzeczywistosc-laptop

Gamerzy – nie przegapcie tego wpisu 😉

Większość z Was zapewne słyszała już o okularach wirtualnej rzeczywistości – Oculus Rift. Dzięki temu innowacyjnemu produktowi, entuzjaści gamingu będą mogli zanurzyć się w efektownych i niezwykłych światach z gier komputerowych. Choć okulary ze stajni Oculus VR to jeden z najgorętszych i najbardziej wyczekiwanych gadżetów (komercyjna wersja powinna ukazać się w pierwszym kwartale 2016 roku), już teraz powstają nowe projekty, które mogą wywołać niezłe zamieszanie na rynku.

Bo czy możemy mówić o zanurzaniu się w wirtualnym świecie, skoro nadal siedzimy przed komputerem/konsolą, z padem w ręku? W sieci pojawiła się właśnie zapowiedź pierwszego Centrum Wirtualnej Rozrywki (Virtual Entertainment Center). Park The Void, gdyż o nim mowa, to nowoczesny obiekt, w którym spotkają nas nieco bardziej wyszukane atrakcje, niż pospolity diabelski młyn czy oklepany rollercoaster 😉 Już sama reklama parku: “Rollercoasters? It’s so 2014!” wskazuje, iż wspomniane centrum szykuje dla klientów niestandardowe przeżycia.

Wędrówka po magicznych krainach, walka ze smokami, czy spektakularne strzelaniny rodem z filmów sensacyjnych – takie niespodzianki czekać na nas będą w jednym budynku, którego korytarze wyposażone zostaną w specjalne czujniki i maszyny symulujące prawdziwy ruch. Co więcej, na własnej skórze będziemy mogli odczuć zmienne warunki atmosferyczne panujące w wykreowanych uniwersach, a spotykane przez nas elementy wyposażenia obiektu będą oddziaływać także na zmysł węchu.

Twórcy parku The Void zadbali również o oryginalny ekwipunek, który każdy z uczestników będzie musiał zabrać na wyprawę do świata wirtualnej rzeczywistości. Poza goglami VR, w skład wyposażenia wchodzić będą: naszpikowana sensorami kamizelka oraz rękawice, dzięki którym wzrośnie poziom doznań odczuwanych podczas gry. Jako, że w zabawie uczestniczyć będzie można w grupach, specjalny hełm zaopatrzony zostanie w wysokiej jakości słuchawki oraz mikrofon, służące do komunikacji z innymi graczami.

Sprawdźcie film, jaki przygotowali dla nas twórcy parku:

Wspomniane Centrum Wirtualnej Rozrywki powstaje w Stanach Zjednoczonych w Utah. Kolejne tego typu obiekty, łączące fizyczne efekty specjalne z cyfrowymi, mają zostać wybudowane w największych miastach Europy oraz w Australii.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem bardzo podekscytowana tego typu projektami!

 

 

Tags : gogle VRnowe technologieoculus riftokulary VRparki rozrywkirapturethe voidwirtualny park rozrywkizastosowanie wirtualnej rzeczywistości
Joanna Wojciak

The author Joanna Wojciak

koneserka sztuki, wulkan energii i kreatywnych pomysłów, ciekawa świata i nowych wynalazków marketingowych