close
zaptcha front

Myśleliście o tym, że będziecie latać jak Jetsonowie? Ale nie jak byliście dziećmi, tylko teraz. Tak naprawdę.

Gdybym powiedziała, że technologia rozwija się w tempie progresywnym zapewne niczym bym Was nie zaskoczyła. Ale gdybym przytoczyła słowa Petera Sunde z Infoshare 2016, że w roku 2035 każdego miesiąca będziemy tworzyli więcej technologii i wynalazków niż wcześniej w całej historii, zapewne doznacie uczucia lekkiego szoku czy niepokoju.

Już teraz możemy dostrzec, że w przeciągu ostatnich 2 lat powstało wiele wynalazków zmieniających oblicze naszej rzeczywistości i zakrzywiających ją w odpowiednim kierunku. Zapytacie – w jakim? W kierunku latających pojazdów jednoosobowych.

Obserwacje postępów jakie zostały poczynione w tym obszarze pozwalają mi przypuszczać, że w stosunkowo niedługiej przyszłości zamiast rowerów będziemy kupować pojazdy latające (w uproszczeniu mówiąc 😉 ). O ile lobby transportowe nie położy ręki na upowszechnieniu technologii (a pewnie przez jakiś czas tak będzie), to oblicze logistyki zmieni się o 180 stopni.

Poniżej przedstawię Wam 4 latające urządzenia, które stanowią przełom technologiczny i zapierają dech w piersiach:

 1. Zaptcha Racing  stworzyła latający Hoverboard zasilany 4 odrzutowymi silnikami, dzięki którym możliwe jest przemieszczenie się z prędkością do 150 km/h (prędkość na filmiku to ok 56 km/ h), na wysokość 3000 metrów. Prace nad wynalazkiem trwały 4 lata i choć nie jest on jeszcze dopracowany założyciel firmy obiecuje rozwój technologii i upowszechnienie jej. “My goal is to ride the clouds,” mówi założyciel firmy Franky Zapata.
  .

  .

  2. Firma Lexus z kolei przyczyniła się do zaprojektowania lewitującej deski, która powstała we współpracy z naukowcami z Drezna oraz Evico. Deskorolka może unieść ciężar dorosłego człowieka dzięki mechanizmowi zawierającemu ciekły azot oraz elektromagnesy. Cały projekt jest częścią kampanii marketingowej Leksusa, w związku z czym firma nie ma zamiaru wprowadzać urządzenia do powszechnego obiegu.

  3. Dron dla ludzi został zaprezentowany na tegorocznym CES przez firmę Ehang. Pojazd jest podobny do małego samochodu, potrafi przejechać ok 16 km w czasie 23 minut i unieść ciężar 260 funtów na wysokość 3352 m. Nie jest on sterowany w tradycyjny sposób – pasażerowie mają kontrolę nad urządzeniem poprzez aplikację: funkcja uruchomienia, wybrania destynacji, lądowania. Ze względu na sposób prezentacji wynalazku (ekspozycja wystawowa oraz filmik) nadal są wątpliwości co do faktycznych możliwości pojazdu. Firma zapowiada jednak uruchomienie sprzedaży jeszcze w tym roku, w kwocie ok 300 000 EUR za sztukę.

  ehang

  4. Latający rower Colina Furze. Pojazd został zrobiony domowymi sposobami w garażu. Choć nie jest doskonały ze względu na brak stabilności i ograniczone możliwości sterowania, urządzenie potrafi unieść się na niewielką wysokość od ziemi wraz z ciężarem człowieka.

.
Ja zbieram szczękę z podłogi – a Wy? 😮

Tags : Colin Furzedrony dla ludziEhanflying hoverboardhoverboardlatające pojazdy jednoosoboweLexus hoverboardpojazdy latające dla ludziZaptcha Racing
Katarzyna Wolska

The author Katarzyna Wolska

miłośniczka marketingu, dobrych pomysłów i twórczej kreacji.