close
pl.lot

Książka jednego z najpopularniejszych szkoleniowców biznesowych na świecie Briana Tracy’ego to obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą doświadczyć sukcesu (czy to na polu zawodowym czy prywatnym). Przeczytanie jej, zmienia pogląd na otaczającą nas rzeczywistość – pokazuje, że to my jesteśmy odpowiedzialni za nasz los. Jeżeli nie odpowiada nam praca, życie rodzinne, czy partner, to znaczy, że nie mamy wystarczających sił i mobilizacji ku temu, żeby to zmienić. Autor nie bagatelizuje problemu i wskazuje, że jest to trudne (czasami najtrudniejsze do zrobienia) – nie kierować się żadnymi konwenansami tylko własnym egoizmem i ciężko pracować by być szczęśliwym (czyli by otaczająca nas sytuacja była zadowalająca). Jednakże to nadal my jesteśmy tymi, którzy zawsze mogą podjąć decyzję i zmienić swoje życie. Banalne? Być może, ale nie w tym wydaniu. Ja osobiście polecam tę książkę.

Kilka wskazówek które wynotowałam z książki:

  1. Przez większość życia zbaczasz z kursu (sztuka korygowania)
  2. Świat zewnętrzny jest odbiciem twojego wnętrza (podświadomie go kreujesz)
  3. Wiedzieć czego się chce, to pierwszy krok by to osiągnąć
  4. Nie rezygnuj póki nie osiągniesz celu
  5. Jeżeli sytuacja Cię nie zadowala – bierz się do roboty

 

Oczywiście są to skróty, które zostały rozwinięte w książce w przystępnej formie. Mi natomiast pomagają- kiedy się nie chce i kiedy wygodniej jest być wygodnym.

Tags : Brian Tracy książkiksiążkiopinie Plan Lotuosiąganie celówplanowanierecenzja Plan Loturecenzje książek biznesowychsukces zawodowyszczęście w życiuwyznaczanie celów
Katarzyna Wolska

The author Katarzyna Wolska

miłośniczka marketingu, dobrych pomysłów i twórczej kreacji.