close
natalia

Dzisiejszy artykuł będzie krótkim przemyśleniem na temat cech wspólnych ludzi, którzy odnoszą sukces.

Ostatnio będąc na wykładzie Natalii Hatalskiej o trendach, innowacjach i technologiach przyszłości, zauważyłam jedną rzecz. Natalia dzieliła się swoją wiedzą, zdradzając sekrety swojej pracy (m.in. źródła informacji i metodologię działania). Przyznam, że początkowo zdziwiła mnie tak duża transparentność.

I wtedy zrozumiałam.

Pionierzy, najlepsze 5% specjalistów nie muszą skupiać się na innych (nie boją się, że ktokolwiek ich “prześcignie”). Po prostu patrzą na siebie i doskonalą swoje działania.

W związku z tym odkryciem, pozwoliłam sobie przeanalizować zachowania i cechy znanych osób (a zwłaszcza Natalii) i i podzielić się swoimi obserwacjami.

 1. Transparentność – polega na dzieleniu się wiedzą, braku zaborczości o know-how, nauczaniu innych, informowaniu o wypracowanych przez siebie metodologiach oraz o swoich przedsięwzięciach.
  .
 2. Twórczość – wiele treści pojawiających się w internecie to materiały odtwórcze. Wypracowywanie własnych wniosków, przemyśleń i rozwiązań wymaga znacznie większego wysiłku, jednakże wiąże się z przyciąganiem uwagi i generowaniem największego zaangażowania.
  .
 3. Innowacyjność – szukanie nowych rozwiązań i wybieranie własnych ścieżek nawet wbrew przyjętym przyzwyczajeniom. Przełamywanie schematów i odwaga do pójścia pod prąd oraz rezygnacja z asekuracyjnego stylu życia skutkuje odnajdywaniem nowych sposobów na realizacje własnych celów.
  .
 4. Skrupulatność w działaniu – nie zawsze działania przynoszą zamierzone efekty. Miarą sukcesu jest najczęściej wytrwałość w dążeniu do celu i przyjmowanie “razów” od życia bez zniechęcania się do dalszego działania.
  .
 5. Samodoskonalenie – czytanie, kształcenie się, poszukiwanie nowych informacji i kontaktów, wychodzenie z postawą proaktywną, która nastawiona jest na ideę “ja coś zrobię”.

.
Jeżeli zadajecie sobie pytanie, dlaczego rezultat nie jest taki jak oczekiwany, polecam przyjrzeć się swoim działaniom. A następnie próbować ścieżek innych niż dotychczasowe.

Oczywiście do wszystkiego potrzeba motywacji, a ta z kolei wynika z silnego uzasadnienie, dlaczego coś robimy.

Tags : 5 cech ludzi sukcesuco zrobić by odnieść sukcesmotywacjaNatalia Hatalska
Katarzyna Wolska

The author Katarzyna Wolska

miłośniczka marketingu, dobrych pomysłów i twórczej kreacji.