close

W mojej głowie pojawiają się różne koncepcje.
Codziennie spotykając się utrudnieniami wymyślam rozwiązania.

Wymyślam i wypuszczam, bo każda realizacja to ogrom prac.
Dobra idea może być żyłą złota, ale bez ochoczego kopania w ziemi jest po prostu nieodkrytą częścią krajobrazu.

Dlatego zaczęłam się zastanawiać nad swoją zaborczością o pomysły, których prawdopodobnie nie będę wdrażać (z lenistwa, czy też z wyboru innych ścieżek). I doszłam do wniosku, że nic, co schowane przed innymi nie ma dla nich wartości. Zatem moim noworocznym postanowieniem jest dzielenie się nie tylko wiedzą, ale również pomysłami.

W związku z tym dziś obnażę jaki poziom abstrakcji gości w mojej głowie.
Jeżeli, któryś z pomysłów Wam się spodoba – go for it! Jeżeli będę się mogła w czymś pomóc, wiedzcie, że kreowanie jest dla mnie tak naturalne jak oddychanie 😉

Ok, koniec gadania – poniżej zestaw 3 pomysłów wygenerowanych w ostatnich 2 miesiącach:

  1. Vege BombonierkiW czasie świąt otrzymujemy ogrom słodyczy, których nie jesteśmy w stanie pochłonąć. Dodatkowo jeżeli przeszliśmy na dietę jesteśmy wodzeni na pokuszenie niezliczoną ilością wysokokalorycznych pralinek, które przyprawiają o ból duszy porównywalny z męką Tantala. Otrzymując w tym roku kolejny zestaw słodkości, stwierdziłam, że brakuje oferty dla osób  zdrowo odżywiających się. Bombonierka z warzywami kandyzowanymi w miodzie (marchewki, brokuły, buraczki) zapakowanymi w eleganckie opakowanie, stanowiłyby alternatywną ofertę dla osób, które nie chcą rezygnować ze swojego trybu życia w czasie świąt, ni żadnych innych okazji.
    .
  2. Aplikacja Taxi Checkjeżąc taksówkami można zauważyć, że często cena jest nieadekwatna do długości trasy. Dlatego chciałabym móc korzystać z aplikacji, która przyrównuje trasy do kosztów i prowadzi ranking uczciwości poszczególnych korporacji (coś na zasadzie endomondo taksówkowego). Może wtedy moglibyśmy wybierać tych bardziej rzetelnych, a ci mniej mieliby motywację żeby się poprawić.
    .
  3. Aplikacja/ urządzenie do odnajdywania zaparkowanego samochodu – Odwiecznym problemem parkujących jest … identyfikacja miejsca w którym się zaparkowało. Umieszczenie mini czujnika w pojeździe, które byłby zsynchronizowane z aplikacją pozwoliłoby na wskazanie poszukiwanego miejsca, szybkie odnalezienie zguby i zaoszczędzenie czasu.

.
Co chciałam pokazać oprócz swoich pomysłów?

Wydaje mi się, że zachowywanie świeżości spojrzenia na różne aspekty życia codziennego to również umiejętność. Jeżeli nie chcecie popaść w rutynę, dzielcie się wiedzą i pomysłami. Działajcie na swoją korzyść, wzajemną.

Tags : blue oceanideapomysły na bizneswiedza
Katarzyna Wolska

The author Katarzyna Wolska

miłośniczka marketingu, dobrych pomysłów i twórczej kreacji.